Galerie zdjęć

Święto Niepodległości

W sobotę mieszkańcy Jaworzna wraz z władzami miasta na płycie rynku uczcili 99. rocznicę odzyskania przez nasze państwo niepodległości. Wśród oficjalnych delegacji kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości złożyli również przedstawiciele służb mundurowych, w tym jaworznickiej policji na czele z p.o. Z-cą Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie podinsp. Arturem Stachańczykiem.

Uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się o godzinie 9.00 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny i mieszkańców Jaworzna, w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny. Po niej, przy akompaniamencie orkiestry, przy dźwiękach „My, Pierwsza Brygada” pochód przemaszerował w stronę Pomnika Niepodległości znajdujący się przy bibliotece.

Jak co roku przedstawiciele władz, kultury oraz mieszkańcy złożyli kwiaty pod pomnikiem. Krótki zarys historyczny utraty oraz odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie nakreślił Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert. Prawdziwą wolność mierzy się stopniem gotowości do służby i daru z siebie. Tylko tak pojęta wolność jest prawdziwie twórcza, tak pojęta wolność buduje nasze człowieczeństwo, buduje więzi międzyludzkie. Buduje i jednoczy, a nie dzieli – tak cytował Jana Pawła II w swoim przemówieniu z okazji Święta Niepodległości prezydent Silbert.

W 99 rocznicę obchodów Dnia Niepodległości swój program poetycko- muzyczny wykonali uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie. Tuż po zakończeniu głównych uroczystości na płycie Rynku pojawił się elektryczny autobus. To nim właśnie uczestnicy przemarszu mogli udać się na piknik militarny „Misja droga” odbywającego się na zmodernizowanym odcinku ul. Jana III Sobieskiego.

  • Delegacja policji
  • Delegacja policji w trakcie składania kwiatów
Powrót na górę strony