Policjanci zabezpieczali Rodzinny Rajd Rowerowy i promowali bezpieczeństwo
W minioną sobotę policjanci z Jaworzna czuwali nad bezpieczeństwem uczestników Rodzinnego Rajdu Rowerowego, którego trasa prowadziła z jaworznickiego Rynku do nowo otwartej Drogi Nowoszczakowskiej. Mundurowi zabezpieczali przejazd rowerzystów, dbając o sprawny i bezpieczny przebieg wydarzenia. Podczas pikniku towarzyszącego rajdowi funkcjonariusze prowadzili działania profilaktyczne, promując zasady bezpieczeństwa wśród najmłodszych i ich opiekunów.
Start rajdu odbył się na Rynku, skąd uczestnicy wyruszyli wspólnie w kierunku nowo otwartej Drogi Nowoszczakowskiej. Nad prawidłowym przebiegiem przejazdu czuwali jaworzniccy policjanci, którzy dbali o bezpieczeństwo rowerzystów oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego.
Po zakończeniu przejazdu na uczestników czekał piknik rodzinny, podczas którego policjanci przygotowali stoisko profilaktyczne. Najmłodsi mogli z bliska zobaczyć policyjny sprzęt, usiąść w radiowozie oraz wykonać pamiątkowe odciski palców. Spotkanie było doskonałą okazją do rozmów o bezpieczeństwie oraz integracji mieszkańców z funkcjonariuszami.
Jaworzniccy policjanci chętnie angażują się w inicjatywy promujące aktywny styl życia, bezpieczeństwo oraz wspólne spędzanie czasu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i odpowiedzialną postawę.