Bądźmy dla siebie życzliwi nie tylko od święta, ale każdego dnia
Dziś, 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości, który powinien być wypełniony uśmiechem, zrozumieniem, ciepłym spojrzeniem i uprzejmością. Policjanci taką właśnie życzliwość otrzymali dziś od jednej z uczennic klasy trzeciej. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą wysyłamy w świat zawsze wraca do nas z nawiązką!
21-Listopada-Światowy Dzień Życzliwości. Jak go obchodzić? Wystarczy tak niewiele – uśmiechnij się do drugiej osoby i bądź życzliwy w codziennych sytuacjach. Właśnie dziś taką życzliwością zostali obdarzeni policjanci, którzy pojawili się w SP nr 4 w Jaworznie na prelekcjach dotyczących bezpiecznej drogi do szkoły. Mundurowi niespodziewanie otrzymali od jednej z uczennic karteczki z napisem: "Życzę miłego dnia - Julia klasa 3a" i już dzień stał się lepszy.
Przesłanie Światowego Dnia Życzliwości jest proste: Bądźmy dla siebie życzliwi nie tylko od święta, ale każdego dnia. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą wysyłamy w świat, zawsze wraca do nas z nawiązką!
Pierwszoklasiści wysłuchali ważnych informacji o bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły. Mundurowi zachęcali najmłodszych mieszkańców, by oprócz respektowania zasad ruchu drogowego pamiętali także o życzliwości i uprzejmości wobec innych uczestników ruchu. Policjanci przypomnieli również, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych zwłaszcza podczas wieczornych spacerów. Każde dziecko otrzymało w prezencie opaskę odblaskową.
Policjanci zwrócili uwagę na podstawowe reguły bezpieczeństwa, dzięki którym młodzi ludzie od samego początku ich edukacji nabywają ważnych i od lat niezmiennych dobrych praktyk jako piesi uczestnicy ruchu drogowego. Zwrócili uwagę także na kulturę i wzajemny szacunek na drodze. Zachęcali dzieci, by one same były dobre i życzliwe nie tylko wobec swoich najbliższych, ale również tych, których mijają na co dzień w drodze do i ze szkoły. Mundurowi zaapelowali, by w momencie, gdy kierowcy zatrzymują się przed przejściem dla pieszych uczniowie podnieśli rękę, a uśmiech stał się niemym gestem podziękowania.