Wiadomości

Uroczyste przekazanie radiowozu oraz wyposażenia dla jaworznickich policjantów

Data publikacji 31.01.2024

Dzisiaj, na terenie parkingu KMP w Jaworznie nastąpiło oficjalne przekazanie nowego radiowozu marki Kia Sportage. Oznakowany radiowóz został zakupiony z budżetu Policji oraz dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Jaworznie. Dodatkowo, w ramach programu miejskiego "Tarcza" władze miasta wyposażyły policjantów w nowe kamizelki taktyczne i rękawiczki antyprzekłuciowe, które będą wykorzystywane w pionie prewencji i kryminalnym.

Dzisiaj na parkingu Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie nastąpiło oficjalne przekazanie nowego radiowozu służbowego. Komendant Miejski Policji w Jaworznie insp. dr Piotr Uwijała oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kom. Łukasz Blukacz odebrali kluczyki do Kia Sportage z rąk Prezydenta Jaworzna - Pawła Silberta oraz Zastępcy Prezydenta Miasta Łukasza Kolarczyka. Radiowóz został zakupiony z budżetu Policji oraz dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Jaworznie. Nowy policyjny radiowóz zasili flotę policjantów ruchu drogowego, którzy na co dzień pełnią służbę w ogniwie patrolowym, obsługując między innymi kolizje i wypadki drogowe. Kia Sportage, która pojawi się na jaworznickich drogach to kolejny radiowóz w nowej gamie kolorystycznej. Wprowadzone zmiany w oznakowaniu oraz oświetleniu radiowozów uzasadnione są lepszą widocznością niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. Nowe barwy to również zdecydowanie łatwiejsza identyfikacja radiowozu. Sukcesywna wymiana policyjnej floty na nowoczesną poprawi przy okazji komfort pracy mundurowych.

Dodatkowo w ramach świetnie rozwijającego się programu miejskiego "Tarcza", władze miasta postanowiły wyposażyć policjantów w nowy sprzęt służbowy. Mundurowi otrzymali 19 sztuk kamizelek taktyczno-odblaskowych oraz 50 par rękawic antyprzekłuciowych, celem doposażenia patroli na terenie miasta Jaworzna. Sprzęt ten będzie służył policjantom z pionu prewencji i pionu kryminalnego, którzy na co dzień wykonują czynności podczas interwencji domowych, czy dokonujących przeszukań pomieszczeń. Na realizację zakupu radiowozu i sprzętu taktycznego dla jaworznickiego garnizonu, Gmina Miasta Jaworzna przeznaczyła kwotę dofinansowania - blisko 117 tysięcy złotych. Nowe wyposażenie policjantów zapewni wysoką jakość, a przede wszystkim bezpieczeństwo mundurowych.

Komendant Miejski Policji w Jaworznie insp. dr Piotra Uwijała podziękował władzom miasta za okazaną pomoc. Podkreślił, że jest to wyraz dobrze układającej się współpracy, ale przede wszystkim dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców, na którym policjantom zależy najbardziej.

  • na zdjęciu policyjny radiowóz oznakowany
  • na zdjęciu dwa oznakowane radiowozy policyjne i jeden radiowóz straży miejskiej
  • na zdjęciu oznakowany radiowóz policyjny
  • na zdjęciu wnętrze oznakowanego radiowozu policyjnego
  • na zdjęciu dwóch umundurowanych policjantów oraz władze miasta przy radiowozie policji
  • na zdjęciu Prezydent miasta podaje rękę Komendantowi miejskiemu, obok stoi zastępca Prezydenta Miasta
  • na zdjęciu Komendant miejski wręcza kartę pojazdu i kluczyki do radiowozu policji
  • na zdjęciu czterech umundurowanych policjantów w taktyczno-odblaskowych kamizelkach i rękawiczkach antyprzekłóciowych
  • na zdjęciu grupa osób na sali konferencyjnej, w tym Komendant Miejski i władze miasta
Powrót na górę strony