Wiadomości

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

Data publikacji 04.05.2022

W dniu wczorajszym odbyły się na terenie naszego miasta obchody 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny o godzinie 9:00. Bezpośrednio po niej uczestnicy obchodów w asyście Orkiestry Górniczej przemaszerowali pod Pomnik Niepodległości. Tam odbyły się oficjalne uroczystości oraz złożono wieńce i kwiaty.

Narodowe Święto uchwalenia Konstytucji 3-go Maja jest przywołaniem jednej z najważniejszych rocznic w dziejach Polski. Z tej okazji pod Pomnikiem Niepodległości zebrali się przedstawiciele władz miasta, parlamentarzyści, kombatanci, policjanci, strażacy, dyrektorzy szkół, delegacje zakładów pracy, młodzież szkolna oraz mieszkańcy. Kierownictwo jaworznickiej Policji zawsze bierze udział w świętach upamiętniających ważne i historyczne wydarzenia. Również w tym ważnym dniu już kolejny rok z rzędu jaworzniccy policjanci złożyli wiązankę pod Pomnikiem Niepodległości na płycie Rynku. Jaworznicką Policję reprezentował Komendant Miejski Policji - mł. insp. dr Piotr Uwijała oraz Naczelnik Wydziału Kryminalnego nadkom. Seweryn Zięba. Policjanci złożyli kwiaty i oddali uroczysty honor w intencji upamiętnienia tak ważnego dnia, jakim było uchwalenie Konstytucji 3-go Maja. W trakcie uroczystości Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert oraz Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji ppłk Andrzej Kłuś wręczyli nagrody laureatom Wojewódzkiego Konkursu Pocztów Sztandarowych, który odbył się w ubiegłym tygodniu w Hali Widowiskowo – Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu. W trakcie uroczystości Komendant Miejski Policji w Jaworznie odebrał podziękowanie od organizatorów i współorganizatorów tego konkursu za pomoc w organizacji oraz za pracę w Komisji Konkursowej Wojewódzkiego Konkursu Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych.  

Jaworzniccy policjanci z ruchu drogowego i prewencji zadbali o to, aby przemarsze podczas uroczystości, jak i sama uroczystość przebiegła sprawnie i bezpiecznie.

 

Zdjęcia UM Jaworzno

  • Podziękowanie dla Pana młodszego inspektora doktora Piotra Uwijały Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie za pracę w Komisji Konkursowej Wojewódzkiego Konkursu Pocztów Sztandarowych oraz wiedzy o Polskich symbolach i barwach narodowych pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta oraz Śląskiego Kuratora Oświaty Urszuli Bauer organizator i współorganizatorzy Szkoła Podstawowa nr 13 w Jaworznie Terenowy Oddział Jazdy imieniem 5 Pułku Strzelców Konnych Urząd Miejski w Jaworznie Wojskowa Komenda Uzupełnień Katowicach Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej oddział Jaworzno Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie Muzeum Miasta Jaworzna
Powrót na górę strony