Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

Zlikwidowany punkt sprzedaży dopalaczy

Data publikacji 28.02.2017

Jaworzniccy kryminalni zlikwidowali punkt sprzedaży dopalaczy. Śledczy przejęli kilkadziesiąt sztuk opakowań z gotowymi środkami zastępczymi i zabezpieczyli pieniądze pochodzące ze sprzedaży nielegalnych towarów. W tej sprawie zatrzymano do wyjaśnienia 25 – letnią kobietę, która wpadła w ręce stróżów prawa, zaraz po sprzedaży dopalaczy.

Do realizacji doszło na podstawie ustaleń operacyjnych, realizowanych przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. W związku z podejrzeniem prowadzenia nielegalnego procederu, w miniony czwartek (23.02)  w godzinach popołudniowych, policjanci wtargnęli do punktu wydawania przesyłek internetowych, który znajdował się w centrum miasta. Dostęp do produktów mieli tylko zaufani klienci, więc wejście obwarowane było zabezpieczeniem w postaci domofonu oraz kamery. Policjanci dostali się do wnętrza sklepu siłowo z uwagi na brak reakcji na wezwanie do otwarcia drzwi. W efekcie przeprowadzonej akcji zabezpieczono kilkadziesiąt przygotowanych do sprzedaży środków zastępczych. W tej sprawie zatrzymano do wyjaśnienia 25- letnią kobietę, która kilka minut wcześniej sprzedała młodej dziewczynie dopalacze.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Zabezpieczone substancje będą teraz dokładnie przebadane przez biegłego w zakresie ich zawartości. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Przypomnijmy, że z dniem 1 lipca 2015 r. weszła w życie nowelizacja przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wykaz środków zakazanych, stanowiący załącznik do ustawy, został uzupełniony o 114 substancji, które zgodnie z nowymi przepisami, w świetle prawa traktowane są jak narkotyk.

Przypomnijmy również, że zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, posiadanie środków narkotycznych zagrożone jest karą do 3, a w przypadku ich znacznej ilości, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Za handel narkotykami grozi natomiast kara do 8, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Kto, wbrew przepisom ustawy, wytwarza środki odurzające podlega karze pozbawienia wolności do lat 3, a w przypadku, gdy przedmiotem czynu jest znaczna ich ilość lub czyn ten został popełniony w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Powrót na górę strony